Град со големина на орев попладнево ја погоди Крива Паланка (ФОТО)

Големо невреме попладнево ја зафати Крива Паланка. Град во големина на орев оштети многу автомобили и обијекти.

Од фотографиите кои ги добивме се гледа дека градот има предизвикано штети и врз земјоделските култури.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.