“Градоначалничката на Битола со историски апел по катастрофалната метла што ја доби во неделата”

Откако во неделата, на првиот круг од претседателските избори, Наташа Петровски и СДСМ загубија во Битола, и тоа само по година ипол откако стана градоначалник со над 13.000 гласови разлика, градоначалничката со “историски” апел на Фејсбук за правда.

“Ајде сите да побараме правда, ЕДНОГЛАСНО, барајќи екстрадиција на Груевски”, напиша Петровска на својот Фејсбук профил.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.