Градоначалникот Марјан Ристески во посета на семејствата со социјален ризик

5599-gradonacalnikot-marjan-risteski-vo-poseta-na-semejstvata-so-socijalen-rizik-960x600-15

Градоначалникот Марјан Ристески денеска посети повеќе семејства во градот и населените места кои се со социјален ризик по повод почетокот на учебната година. Градоначалникот на децата им подари училишни ранци полни со училишен прибор, а воедно им посака и многу здравје и успеси во новата учебна година. Исто така посочи и дека Локалната самоуправа ќе продолжи со инвестиции во образованието и подобрување на образовната инфраструктура.

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.