Го пропуштивте во кината? Еве го целиот филм “Meдена земја”, македонското ремек дело номинирано за два Оскари од Холивуд

Македонскиот документарен филм “Meдена земја” од режисерите Тамара Котевска и Љубомир Стефанов собра еден куп награди на меѓународни филмски фестивали минатата година, а од пред два дена е номиниран за Оскар во две категории.

Филмот ќе се натпреварува во категориите: најдобар документарен филм и најдобар странски долгометражен филм.

Филмот можете да го погледнете во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.