Готов е базенот во “Точила” вечерва се полни (Фото)

Се чини дека активностите за ветениот затворен базен во прилепската населба “Точила” се во полн ек…

Предизборно дури работите напредуваат, останува уште да се наполни и да се покрие…

Зборот е збор!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.