Гатyзо целocно збecнал по пopaзот од Mилан: Ги навpeдyвaл игpaчите и peкол дека ќе cи даде ocтaвка

Италијанските медиуми пишуваат дека тренерот на Елиф Елмас и Наполи, Џенаро Гатузо жестоко ги обвинил фудбалерите затоа што не можел да се помири со поразот од Милан (1-3).

Гатузо почнал да ги навредува, а дел од фудбалерите наводно реагирале бидејќи Италијанецот не можел да се смири, пишува Спорт1.мк

Темпераментниот тренер се заканил и дека ќе даде отказ затоа што не сака да предводи екипа која не покажува желба за борба на теренот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.