ГАЛЕРИЈА: Спомени стари 57 години евоцираа прилепските матуранти

Матуранти од прилепската Гимназија “Мирче Ацев”, родени во 1942 година, вчера прославија 57 годишнина од матура. Во прекрасна армосфера старите школски пријатели се потсетија на младите години и Прилеп од минатото. На животот тогаш и предизвиците сега, на своите животни професии, реализирани и пусти желби.

Падна и договор:здрави, живи сите на број да се соберат повторно за 3 години во гимнзискиот хол. До тогаш да се посветат на уживање во пензионерските денови, некои со задача да продолжат да ги воспитуваат младите внуци, но сите без надеж за повисоки пензии.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.