Вратите од комбе полно со пapи се отвориле среде автопат, луѓето збирале како лyди, полициjaта почнала да апcи (Видео)

Пари кои испаднале од блиндирано комбе недалеку од Сан Диего предизвикале вистински хаос меѓу луѓето, тепачки и апсења.

Видеата објавени на социјалните мрежи покажуваат расфрлани пари и луѓе кои се обидуваат да зграпчат што е можно повеќе долари по автопатот „Интерстејт 5“ во областа Сан Диего во Калифорнија, јавува Би-би-си.

Полицијата соопшти дека уапсила неколку лица и ги повикува сите што земале од парите да ги вратат.

Една од вратите на блиндираното возило се отворила на патот, поради што испаднале вреќи со готовина, а банкнотите се разлетале.

„Поради некоја причина, парите испаднаа од блиндираниот автомобил“, изјави полицаецот од патната патрола во Калифорнија, Џим Бетенку.

„Ова е најлудото нешто што сум го видела“, вели фитнес инфлуенсерката Деми Багби во своето видео.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.