Во чест на човекот кој никогаш нема да го заборавиме: Прекрасен сплет македонски песни за убава вечер (Видео)

Во чест на човекот кој никогаш нема да го заборавиме…

Прекрасен сплет на македонски песни за убава вечер, во изведба на маестро Зоран Џорлев.

Видеото е дел од концертот во 2017 година, кога маестро Џорлев прослави 40 години дружење со виолината.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.