Во светот на бајките, а во Прилеп: Погледнете како изгледа новогодишната магија во Living Home и Stibera Mega Market & Home Centar (Фото галерија)

Сакате уникатно украсен дом во пресрет на Новогодишните и Божиќните празници? Епа не двоумете се, само на едно место во Прилеп има се’ за умот да ви зајде.

Продажните салони на Living Home и Stibera Home Center веќе се како вистинска бајка.

Украси, фигури, лампиони…во секакви големини, во сите бои…светкави, блескави…да не знаеш за што да се одлучиш и што попрво да ставиш во кошничката за пазарење.

А новогодишнит елки? Е тие им се совршени. Ги има во секакви големини, за сечиј вкус и сечиј џеб. А ако не верувате, прашајте некој што веќе купил, тешко дека ќе најдете незадоволен муштерија.

Не случајно постојано доаѓаат муштерии од целиот регион и се упатуваат до салоните на Living Home и Stibera Home Center. Секој сака домот да им блеска во новогодишно руво, да ги израдуваат своите најмили, но и да подарат уникатен подарок на свој близок за празниците.

Living Home ќе го најдете во просториите на поранешно “Симпо” на улица “Димо Наредникот”, а Stibera Mega Market & Home Centar се наоѓа на патот Прилеп-Македонски Брод после “Aвто Контрол”.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.