Во Маврово пристигна пролетта: Кога снежните ѕидови на патот кон Галичник ќе се пробијат, се смета дека доаѓа пролет (ВИДЕО)

Во Мавровскиот регион се смета дека пролетта дошла кога превојот на Царевец, на патот кон Галичник ќе биде отворен – пишува на фејсбук страницата на „Ски хут Горица -Маврово“.

Снежните ѕидови некогаш се издигаат и во висина од 4м. Делот кој со возило се минува низ снежниот тунел е навистина живописно искуство – е објавено на нивната фејсбук страница.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.