ВО ЖИВО ОД ПРИЛЕП – Хуманитарна забава – Да и помогнеме на Сара Шошеска

13090168_10207802241068396_687776451_n

14 годишната Сара Шошеска веќе четири години се лекува од meduloblastom или тумор на мозок. Трите оперативни зафати до сега во Скопје не го отстранија целосно туморот, па постои ризик за големи оштетувања во иднина. Спасот за нејзиниот млад живот е во Аџибадем Истамбул или Белград, каде треба да биде подложена на операција со гама нож. Операциониот зафат чини 8. 000 евра, средства кои семејството не може само да ги обезбеди.

За таа цел сплотени и со многу љубов, вчера и денес во центарот на Прилеп се организира хуманитарна забава, на која настапуваат голем број на музичари.

За сите останати ова се телефонските броеви и жиро сметка каде може да се донира:

humanitarna-1

13115415_10207802241308402_1107520119_n

13090351_10207802240908392_1586446107_n

13101020_10207802241268401_1521020077_n
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.