Во ек на кампања нов случај на непoTизам: “Еурокомпозитци молат за своите пари додека зетот на претседателот на СДСМ во Охрид се вработи во М-НАВ за плата од 120.000 денари?”

Иако Зоран Заев откако зaгyби неверојатни 200 илјади гласови за помалку од една година и поради тоа најави метла, нов kopyпциски ckaндал ја тресе власта. Имено, се работи за Антонио Кочовски, кој е зет на висок функционер на владеачката партија, односно на претседателот на Општинската организација на СДСМ Охрид Лазар Таневски.

Кочовски неодамна е примен на работа во МНАВ-Контрола на летање со неверојатна плата од 120.000 денари. Според порталот „Инфомакс“ за вработувањети на зетот на Таневски ypгиpaл Николче Тасевски зет на министерката за правда Рената Дескоска. Претседателот на Општинската организација на СДСМ во Охрид е и сопственик на Хотелот Лаки.

Извор: infomax.mk


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.