Во Британија на утринска може да ви се падне плаќање на сметките за стpyja (Видео)

После летната пауза водителите Филип Шофилд и Холи Вилоби се вратија во етер со најпознатото утринско шоу во Велика Британија, Тhis Morning.

Но, во популарната игра “Заврти за да добиеш” се најде една награда која ги изненади гледачите. Покрај паричните награди, гледачите кои ќе го завртат тркалото можат да добијат плаќање на сметките за електрична енергија за 4 месеци, односно до крајот на годината.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.