Волшебна глетка: Дочекот на радосната вест за Xpиcтовото Bocкpeceние снимена со дрон во Прилеп (Видео)

Лука Конески е 16-годишно момче од Прилеп, кој за свои години располага со неверојатен сенс да ги долови убавините на Прилеп преку дрон снимки.

Најновото негово видео е од дочекот на веста за Христовото Воскресение во црковните храмови Св. Благовештение и Св. Преображение во Прилеп.

Глетката е неверојатна! Уживајте!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.