ВМРО-ДПМНЕ испиша историја, го направи досега најбројниот митинг пред Владата (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Вечерва ВМРО-ДПМНЕ пред Владата на Република Македонија го направи досега најбројниот митинг, а доказ за тоа е масовноста која ја покажуваат фотографиите.

Граѓаните револтирани и разочарани од лошата политика на Зоран Заев како и кандидатот за претседател од СДСМ Стево Пендаровски излегоа на масовен митинг за поддршка на Гордана Силјановска Давкова.

Во тек е митингот на кој се обраќа кандидатот за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова, додека се очекува да се обрати и лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

КУРИР врши директен пренос и истиот е во продолжение.

Целосната атмосфера погледнете ја ТУКА


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.