Вистинско уживање: Прекрасната Љупка ја пее “Судбо моја” – изведба која ќе ве освои (Видео)

Младата солистка Љупка Арсовска, која е дел и од музичката група “Dacapo Band”, ja изведува македонска народна песна „Судбо моја“.

Вистинско уживање за срце и душа…

Уживајте!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.