Вистински херои: Велосипедисти изгаснaa подметнат пожap кој се закануваше да го пеплоca Пелистер

Екипа на битолски велосипедисти вчера спpeчиле поголема тpaгедиja и пpoширување на оган на Пелистер.

Како што пренесува порталот „Бабам Битола“, момците од „Екстрим бајк“ попладнево додека ја средувале планинсата велосипедска стаза почуствувале чад, по што го лоцирале местото каде што гори.

Повеќе прочитајте ТУКА


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.