Викендов две изведби на најновата претстава на прилепскиот театар “Војдан Чернодрински”

Најновата претстава “Стапица за глувци” во режија Борис Василески, во театарот “Војдан Чернодрински”

-петок 9.02.2024 – 19.30ч.

-сабота 10.02.2024 – 19.30ч.

*****************************

Влезници и резервации на телефонскиот број: 076 442 378
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.