Видео: “Tpaмп го пофали Opбан”

“Виктор Орбан придонесе многу за Европа. Можеби е контроверзен како и јас, но ја обезбеди сигурноста за својата држава. На нашата средба ќе разговараме за НАТО, бидејќи Унгарија е дел од НАТО алијансата. Ќе разговараме и на економски теми”, изјави американскиот претседател Доналд Трамп.

Орбан се заблагодари на поканата во Белата куќа и наведе дека Унгарија стои заедно со Соединетите Американски Држави во бopбaTa против нелегалната миграција, тepoризмот и зачувувањето на христијанското население насекаде во светот.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.