(Видео) Topнадо бecнeeше во Германија: Позади себе остави голема штета

Силно тopнадо поминало вчера низ германскиот крајбрежен град Кил и зад себе оставило голема штета. Повредени се 7 лица, од кои три потешко.

Topнадото откорнувало кровови од куќи и кревало чамци од вода, а на терен биле полицијата и пожарникарите, кои помогнале во спасување на луѓето и чистењето.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.