(Видео) Cтpaшна снимка од метрополата: Се обиде да киндапиpa дете кое шеташе заедно со неговата баба

Бездомник од Бронкс се обиде, сред бел ден, да киндапиpa тригодишно девојче кое шеташе заедно со неговата баба.

Медиумите ја објавија снимката од безбедносната камера на која се гледа како човекот се приближува и се обидува да го одземе детето од бабата.

Бабата ведна потрча кон човекот кој го зграби детето, а неколку случајни минувачи се придружија за да помогнат.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.