(Видео) Јутјубер под дрво пронајде морничава пештера и засолниште на витезите темплари

Јутјуб истражувач дојде до неверојатно откиритие откако под дрво пронајде пештера и засолниште на витезите темплари.

Во видеото кое е објавено на Јутјуб, Брендон објаснува дека за пештерата која се наоѓа во Шефнал, Англија и која е стара 700 години, прочитал на интернет.

Иако во пештерата беа јасно видливи човечки стапки и графити по ѕидовите, таа сеуште беше во беспрекорна состојба со оглед на тоа дека смета дека објектите потекнуваат од 18ти век. Иако постојат некои информации дека пештерата е изградена од витезите темплари, нема јасни докази за тоа.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.