(Видео) Јутуберка си нацрта маска за да влези во маркет: Сега и се заканува депортирање

Јутуберите кои ги прекршија епидемиолошките мерки им се заканува допортација од Бали.

На двајца јутубери им се заканува депортација од Бали, откако објавија видео во кое откриваат дека ги прекршиле локалните закони за носење маска.

Локалните власти им ги заплинија пасошите и тие ќе мораат да ја напуштат Индонезија.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.