(ВИДЕО) “Јовано, Јованке” и “Македонско девојче” ечea во Барселона пред вечерашното “Ел Класико”

Барса за првпат по девет години го дочекува „Ел Класико“ со дури девет бода пред вечниот ривал. Ако победи сега, трката за титулата е завршена.

Натреварот се игра вечерва со почеток од 21:00часот, а во Барселона речиси стандардно е присутен еден од најверните навивачи на македонската репрезентација и воопшто еден од најголемите поддржувачи на македонските спортисти ширум светот, но и на клубовите од Барселона, струмичанецот Наце Митев.

Наце по обичај ни испраќа ексклузивни видеа од натпреварите кои ги следи, а денеска не почести со видео од атмосферата во Барселона пред натпреварот.

Наце и неговата дружина уживаа во македонска песна и се загреваа за натпревароткој може да ја реши титулата во Ла Лига сезонава.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.