Видео: “Членовите го напуштаат Митингот додека зборува Заев??”

Tвитерџиите ги “распнаа” Пендаровски и Заев. На социјалната мрежа се шират видеа од денешниот централен митинг на СДСМ во Скопје, а според она што може да се види, владеачката партија го има најслабиот предизборен собир во главниот град.

Според Твитер заедницата поддржувачите на СДСМ предвреме го напуштаат митингот кој се одржува пред зградата на ЕУ.

Претходно на Твитер осамна и видео од птичја перспектива за време на митингот, на кое може да се види дека СДСМ успеа да собери многу малку народ на нивниот централен предизборен настан.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.