(ВИДЕО) Цепелинот Манасков-Лазаров најубав гол на СП во Франција – Погледнете ги најубавите 10 голови на првенството

kire-lazarov-2

Светската ракометна федерација и овој пат направи селекција на најубавите голови на Светското првенство. 

Цепелинот на Кире Лазаров со Дејан Манасков во натпреварот против Шанија е избран за најубав гол на целото првенство. Ваквите атрактивни потези ги одбележуваат светските првенства и ги прават незаборавни.

Погледнете ја селекцијата на IHF за најдобри голови на првенството:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.