(Видео) Тука локалната доби најголема поддршка: Најелитната населба во Прилеп се дави во смет

Секој дожд истата песна, каналите на Дабничка и Градска Река во Прилеп се преполни со пластика и најразличен отпад

Каналот на Дабничка поминува низ најелитната прилепска населба “Типски куќи”. За овој канал локалните власти ветуваа покривање и уредување на просторот.

Погледнете како изгледа “европски Прилеп” во продолжение:

ВИДЕО: Владимир Маркоски


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.