(Видео) Тренер од Аргентина целосно одлепи, па го фати cyдиjaта за вpaт

Често пати тренерите знаат да „одлепат“ поради судиските одлуки, а една таква сцена овој пат беше видена во аргентинското првенство.

Имено, тренерот Унион, Леонардо Маделин, доби црвен картон за време на натпреварот во првата лига против Кордоба поради судир со четвртиот судија.

Маделин прво го бутна четвртиот судија во текот на расправијата, а потоа го фати за врат. Ова беше доволна причина главниот судија да му покаже црвен картон на тренерот, а несомнено е дека Маделин ќе добие далеку поголема суспензија од страна на Аргентинската фудбалска федерација.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.