(Видео) “Тајна” венчавка со 7.000 гости: Без маски и почитување на мерки – властите бecни!

Хасидската синагога во Бруклин беше домаќин на венчавка на која присуствуваа 7.000 луѓе без маски сред пандемиja, пренесува Њујорк Пост.

На социјалните мрежи се споделуваат видеа од настанот кој се случил на 8 ноември, а може да се забележи дека нема слободно место во синагогата.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.