ВИДЕО: Стојанче Ангелов со мачета во студиото на Лазаров

Генералoт и актуелен директор на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов вчера беше гостин во подкастот на јутјуберот Стефан Лазаров.

Ангелов раскажуваше за неговото детство, за детали кои ретко кој ги знае за него, а откри дека требало да биде воен пилот, но и дека бил добар во математика.

Тој детално опишуваше настани од војната во 2001 година, како бил ранет и што му го спасило животот во тој момент.

Водителот во еден момент од својот генерален спонзор на Ангелов му подари мачета и предизвика бура на позитивни реакции кај Ангелов.

Повеќе погледнете во видеото:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.