(Видео) Со солзи во очите и на цел глас се пее македонската химна

Македонската женска ракометна репрезентација го игра првиот натпревар од групната фаза на Европското првенство кое се одржува и во Скопје.

Пред почетокот на натпреварот против Франција, при интонирање на македонската химна, ракометарките пееја во еден глас со солзи во очите.

Моментот беше забележан и од ЕХФ, па снимката се најде и на нивните профили на социјалните мрежи.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.