(ВИДЕО) СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ГОРАТ: Меланија флертуваше со Путин на свечената вечера ?!

Претседателот на Русија, Владимир Путин, застана во одбрана на првата дама на САД, Меланија Трамп, која корисниците на социјалните мрежи ја обвинија дека флертувала на свечената вечера за време на самитот Г20 во Буенос Аирес.

Путин се одлучи да ги запре обидите на новинарите да го наведат да зборува за сопругата на американскиот претседател.

“Оставете ја Меланија на мир”, одговори рускиот лидер.