ВИДЕО: Соборен уште еден руски авион, најмалку 40 мртви

avion1

Најмалку 40 лица го загубија животот во нова авионска несреќа на руски авион.

Несреќата се случила во близина на аеродромот во Дужба, главниот град на Јужен Судан.

Станува збор за теретен авион „Антонов“, а меѓу настраданите се 12 членови на екипажот, 20-на патници но животот го загубиле и лица на земја.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.