(Видео) “Слави Пирин, слави Егеј, силна е Македонија”: Песната “Вардаре, Вардаре” доби и видео запис

Песната снимена по повод втората европска титула на РК Вардар, доби и видео запис.

“Вардаре, Вардаре” на Калина и Невена Нешкоска стана вистински хит и доби многу позитивни коментари на социјалните мрежи.

Музиката и аранжманот се на Невена, а текстот е напишан од Калина, Невена и Наум Нешкоски.

Бpaво девојки! Секоја чест!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.