(Видео) Сите мислеа дека мистериозната “Област 51” е затворена: Овие снимки покажуваат дека во тајната база сеуште се вршат активности

Американецот Кристијан ја снимил тајната база “Област 51” додека престојувал на планината која се наоѓа во близина.

Иако веќе со години се смета дека “Област 51” повеќе не е во функција, видеото покажува дека сеуште се вршат одредени активноти, односно слетуваат летала. Може да се забележат и неколку камиони.

“Областа 51” е американска вoeна база во Невада која била формирана од ЦИА во 1955 година. Таа е високо чувана база за испитување на авиони и ново opyжје, а поради тајноста се сметало дека овде се спроведуваат експерименти.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.