(Видео) Се случува ли нешто со рускиот претседател? Медиумите забележаа чудно однесување на претседателската средба

Долго време се шпекулира и се пишува дека рускиот претседател Владимир Путин е болен.

Шпекулациите за лошата здравствена состојба на рускиот претседател се зголемуваат од почетокот на руската инвазија на Украина.

Првично, медиумите објавија дека се претпоставува дека боледува од рак или Паркинсонова болecт, но нема официјална потврда за ниту едно од овие тврдења.

Сега во медиумите се појавија снимки од средбата меѓу рускиот претседател Владимир Путин и таџикистанскиот претседател Емомали Рахмон, што Предизвика нови гласини дека можеби рускиот претседател е болен.

Во видеото што го споделија руските медиуми, а го пренесе украинската новинска агенција, Путин додека разговара со својот колега неконтролирано и нервозно ги движи нозете, а се шпекулира дека ова однесување е спротивно на нормалното однесување на претседателот, пишува Newsweek.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.