(Видео) Русите со морничава божиќна реклама им ги честитаа празниците на Европјаните

“Russia Today” со морничава реклама им го честита Божиќ на Европјаните.

Видеото на Твитер го сподели новинарот на БиБиСи Френсис Скар, а во него се предвидува дека 2023 година ќе биде најмрачна до сега.

“Russia Today има порака до Европјаните”, пишува во описот на видеото:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.