(Видео) Роналдо го слави Велигден на Балканот: Еве каде се наоѓа познатиот фудбалер

Неколку часа по завршувањето на утакмицата со Фиорентина во 33-тото коло од Сериа А и победата со 2-1 која неговиот Јувентус ја постигна, португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо синоќа со приватен авион слета во Дубровник.

Како што пренесува “Дубровачки вјесник”, Роналдо би требало Велигден да го помине во Хрватска.

Да потсетиме дека со освојувањето на Италијанската прва лига Роналдо стана првиот играч во историјата кој ги има трофеите од Италија, Англија и Шпанија.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.