(Видео) Прилеп доби фонтана за крастави жаби, нов европски проект?

Фонтаната кај споменикот Карпалак во Прилеп претворена во жабјарник

Надлежните во општина Прилеп како да ги има фатено предвремен зимски сон. Особено кога фонтаните се во прашање, никако да им текне дека истите треба да се одржуваат.

Погледнете во што се претвори фонтаната кај спомен обележјето Карпалак:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.