(Видео) Првиот и единствен пораз на Хабиб Нурмагомедов

Хабиб и официјално беше прогласен за најдобриот бopeц на денешницата. Претходната недела тој ја задржа светската титула и ја заврши својата професионална кариера.

Во официјалните бopби Хабиб не е поразен, но во почетоците на неговата кариера, на финалето во Руското првенство во самбо тој загуби на поени од Могмед Ибраимов.

17-годишниот Хабиб болно го доживеал овој пораз, но можеби тука бил и вистинскиот пресврт во неговата кариера.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.