(Видео) Покажа “двоглав орел” на аеродром во Црна Гора: Обезбедувањето го избрка ! “Тоа не го правиме овде, оди надвор!”

Несекојдневна сцена забележана е е на аеродромот во Подгорица, кога еден Албанец по слетувањето во главниот град на Црна Гора покажа двоглав орел, симбол на “Голема Албанија”, а на тоа обезбедувањето бурно реагираше.

“Тоа го нема овде, ајде оди, па таму прави го тоа”.

“Има, има!”, се побуни Албанецот, а потоа во расправата се вклучија и неговите пријатели кои го чекаа.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.