(Видео) Поздрав од Пиринска Македонија: Viva Macedonia – да живее Македонија!

Поздрав до сите Македонци во светот, каде и да сте, поздрав од нас од Пиринска Македонија, порача денеска Македонецот Атанас Кирјаков од Пиринска Македонија, преку својот профил на Фејсбук.

– Viva Macedonija (Да живее Македонија!)- напиша кратко Кирјаков.

Постот на Фејсбук е илустриран со фотографија на повеќе генерации облечени во црвена маичка со македонското шеснаесеткрако сонце, симболот од Кутлеш.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.