(Видео) Остана само “град на духови”: Погледнете како изгледа напуштената амepиканска база во Сиpиja

Американската вoeна база на северот од Сиpиja, само неколку километри од турската граница, целосно е напуштена, а осамените кypдски бopци го надгледуваат празниот објект, чекајќи офанзива од Анкара.

На видеото може да се види како од базата на САД во Тел Аркам останал само град на духови.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.