(Видео) ООУ “Климент Охридски” Прилеп лидер и пример како се работи за децата и колективот

Како во светот на бајките. Децата во основното општинско училиште “Климент Охридски” од Прилеп добија ултра модерни тоалети, украсени со ликовите од цртаните филмови

-Со посебна чест и гордост објавувам видео од комплетно уредените ултра модерни тоалети во ООУ “Климент Охридски”Прилеп.

Посебно макотрпен проект,заборавен од времето на минатиот век.

Посебна благодарност за донацијата за комлетното сензорно осветлување на истите тоалети од фирмата Диадема од Прилеп.

Со овој проект,завршува комплетната реконструкција на сите тоалети во кругот на училиштето. Се надевам со тек на времето нашето училиште ќе биде едно од најубавите во Македонија – напиша директорот на училиштето Ахил Јаков на својот Фејсбук профил.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.