(Видео) Овде се родил американскиот претседател: На продажба куќата на Tpaмп- еве како изгледа и за колку се продава

Куќата од детството на претседателот Доналд Tpaмп во Квинс, Њујорк повторно е на аукција со неоткриена цена. Лицитацијата започна денес и ќе биде отворена до 14 ноември.

Џемејка Естејтс оваа година ја процени куќата на 2.9 милиони долари, што е многу повеќе од просечната цена на куќите во ова подрачје, наведува Зилов.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.