(Видео) Нова снимка на Мајк Тајсон: Еве кога ќе биде објавен неговиот противник

Mајк Тајсон направи неверојатна трансформација на телото и е во одлична форма откако тренира со Витор Белфорд, пред неговото враќање во рингот.

“Челичниот Мајк” откри дека има намера да му се врати на боксот и да се натпреварува во неколку хуманитарни борби.

Тајсон продолжи да ги забавува фановите со фотографии и видеа на социјалните мрежи во изминативе неколку недели.

Tajсон направи неверојатна трансформација, но нема боксувано од неговата последна борба со Дени Вилијамс.

MMA легендата Тито Ортиз неодамна откри дека постои можност да се соочи со поранешниот шампион во тешка категорија. “Имав телефонски повик и некој започна да ме прашува дали сум заинтересиран за борба против Мајк Тајсон? Бев изненаден. Но ова е можност која ја сакам. Прифаќам”.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.