(Видео) Не сакала да ja пpoдаде куќата, па околу неа и изгpaдиле автопат: И нуделе богaтcтво, a еве зошто ги одбила

Кога се градел автопатот во јужната кинеска провинција Гуангдонг, госпоѓа Лианг не сакала да се договори со властите и да се пресели.

Kуќата од 40 квадрати денес стои “во дупка” сред автопатот со четири ленти. Сопственичката не сака да се пресели, бидејќи државата не и понудила адекватна локација.

“Знам кои се последиците и не ми смета што другите мислат за мене. Мислите дека ова опкружување е лошо? Јас сметам дека е тивко, ослободувачко и удобно”, тврди таа.

Наводно од кинеската Влада барала четири стана, а тие се согласиле да и дадат само два.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.