ВИДЕО: Неред во емисија, гостите за малку ќе се степале – водителот едвај ги раздвоил, влетал и камерманот

Кога професорот Дарко Трифуновиќ од Факултетот за безбедност во Србија и угледен новинар Миодраг Жарковиќ седнале во емисија за да разговараат за интересите на Србија, никој не помислил дека емисијата ќе заврши скоро па со тепачка на двајцата соговорници.

Се започнало во колклу толку нормална атмосфера се додека во еден момент Жарковиќ не му рекол на Трифуновиќ дека младите од Србија „заминале поради неговиот пријател Цимерман“.

Цело време водителот Теша Тешановиќ се обидувал да ја смири ситуацијата и да ги држи раздвоени за да не дојде до физичка пресметка. Кога тоа не помогнало, се вклучил и камерманот. Како се изгледало погледнете на видеото од 47. минута:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.