(Видео) Мора да го гледате: Тарантино го одбра филмот на деценијата

Во морето на филмови на Тарантино, секогаш е тешко да се одбере најдобриот, но овој пат тој се одлучи и самиот да го издвои неговиот омилен филм.

Квентин Тарантино во неодамнешното интервју за француските медиуми откри кој е, според него, најдобриот филм во изминатата деценија.

Тој вели дека филмот “The Social network” е дело кое вреди да се погледа и дека тоа е филм кој ја cpyшил секоја конкуренција.

Тој додаде дека сценаристот Арно Соркин е најдобриот “писател за дијалози”, a на втората позиција го смести филмот “Данкирк”.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.